Përleshje në mes të tifozëve të Cityt dhe Chelseat – KOHA.net

Tifozët të shumtë të skuadrës së Manchester Cityt dhe Chelseat kanë bllokuar rrugët e qytetit të Portos para finales së Ligës së Kampionëve.

Mediat angleze kanë raportuar se gjatë ditës ka pasur përplasje mes tifozëve të të dyja skuadrave.

Tifozët e skuadrës së Manchester Cityt dhe atyre të Chelseat janë përleshur në qendër të qytetit.

Sipas mediave në Ishull është dashur intervenimi i Policisë për të qetësuar situatën.

Burimi i lajmit: Koha Net

Author: admin