Shtatë ekipet e fundit që debutuan në finalen e Ligës së Kampionëve, nuk e kanë fituar atë

Skuadrat si Valencia, Bayern Leverkuseni, Monaco, Arsenali, Chelsea, Tottenhami, PSG dhe Man City janë skuadrat e fundit që debutuan në finalen e Ligës së Kampionëve dhe nuk e fituan atë.

Pra, sot është finalja e madhe e Ligës së Kampionëve, ku dy skuadra angleze do të takohen mes veti me fillim nga ora 21:00, shkruan IndeksOnline

Manchester City dhe Chelsea do të takohen për ta vendosur kampionin e ri të Evropës.

Ndërsa, ju më poshtë mund ta shikoni renditjen e kubeve dhe vitin se kur ato debutuan në finale të Championist dhe nuk e fituan:

2000, Valencia
2002, B. Leverkusen
2004, Monako
2006, Arsenal
2008, Chelsea
2019, Tottenham
2020, PSG
2021, Man City

Burimi nga Indeksonline

Author: admin