January 20, 2022

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Sterling dhe Mahrez në shitje – KOHA.net

1 min read

Raheem Sterling dhe Riyad Mahrez janë lojtarët që do të shiten gjatë kësaj vere.

Mediat angleze kanë raportuar të shtunën se të dy futbollistët do të largohen pas finales së Ligës së Kampionëve.

Trajneri Pep Guardiola thuhet se nuk llogarit në shërbimet e dyshes për sezonin e ri.

Manchester City për ta liruar Sterlingun po kërkon mbi 70 milionë euro.

Përderisa për Mahrezin ekipi anglez po kërkon rreth 40 milionë euro. Sterling dhe Mahrez kanë kontrata me “Qytetarët” deri në vitin 2023.

Burimi i lajmit: Koha Net