January 19, 2022

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Ylli i Moto3 dërgohet me urgjencë në spital pas aksidentit “HORROR” që pësoi në pistë

1 min read

Piloti zvicran i Moto3, Jason Dupasquier është dërguar me urgjencë në spital pas një përplasjeje të madhe në kualifikimin për Grand Prix të Mugello, transmeton Insajderi.

19 vjeçari humbi kontrollin dhe ra nga motori i tij para se të goditej nga Ayumi Sasuki, i cili nuk mundi të shmangej.

Dupasquier u dërgua me urgjencë në Firencë, për të vazhduar trajtimin e tij. /Insajderi.com

Video: Dupasquier scary crash in Moto3’s Q2 last moments that also involved Sasaki and Alcoba

Burimi i lajmit: Gazeta Online Insader