January 19, 2022

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Zhvilloi paraqitje fantastike, Milani vendos për Fikayo Tomori – GazetaBlic

1 min read

Milani është i përgatitur të paguajë 28 milion € duke kërkuar çmimin për

Mbrojtësi arriti në huazim në janar dhe menjëherë gjeti vend startues, duke dërguar Alessio Romagnoli në stol, përcjell GazetaBlic Sport.

Ai u bë një figurë kryesore në ekipin që siguroi vendin e dytë në Serie A dhe kualifikimin e Ligës së Kampionëve.

Ndërsa Milani u përpoq për muaj të tërë për të negociuar një zbritje në opsionin e dakorduar prej 28 milion € për të blerë, ato përpjekje kanë qenë të pasuksesshme.

Sipas raporteve të fundit nga burime të shumta italiane, Milani ka vendosur të paguajë shumën e plotë dhe duhet të përfundojë marrëveshjen javën e ardhshme.

[embedded content]

/GazetaBlic Sport/

Burimi i lajmit: Gazeta Blic