Zyrtare: Luciano Spalletti emërohet trajner i Napolit – GazetaBlic

Edhe zyrtarisht, Luciano Spalletti është emëruar trajner i Napolit.

Spalletti do të zëvendësojë Gennaro Gattuson e larguar në fund të sezonit.

Ai ka qenë në të kaluarën trajner i shumë klubeve, veçuar Romës dhe Interit.

Burimi i lajmit: Gazeta Blic

Author: admin