January 19, 2022

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Zyrtare: Luciano Spalletti trajneri i ri i Napolit

1 min read

Luciano Spalletti do të jetë trajneri i ri i Napolit për dy sezonet e ardhshme.

Kjo u bë e ditur nw Twitter nga presidenti i Klubit, Aurelio De Laurentiis, duke shtuar se është i lumtur që Spalletti i është trajneri i ri.

“Unë jam i kënaqur të njoftoj se Luciano Spalletti do të jetë trajneri i ri i Napolit duke filluar nga 1 korriku. Mirë se vjen Luciano, së bashku ne do të bëjmë një punë të shkëlqyeshme”, Laurentiis, transmeton KlanKosova.tv

Spalletti do ta zëvendësoj Gattuson që ishte deri tani trajner i Napolit për një vit e gjysmë.

Ish-trajneri i Interit dhe Romës tashmë ka nënshkruar kontratë dy vjeçare, paga e tij sillet midis 2 milion e 700 mijë euro dhe 2 milion e 800 mijë euro.

Burimi i lajmit: Klan Kosova