July 30, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Greenwood tërhiqet nga Kombëtarja e Anglisë

1 min read

11:16 / E Martë, 01 Qershor 2021 / G. T.

Futbollisti i Manchester Unitedit, Mason Greenwood është tërhequr nga ekipi i Anglisë.

Greenwood është larguar nga ‘Tre Luanët’ për shkak të një dëmtimi në mënyrë që të shërohet plotësisht dhe të jetë i gatshëm për EURO20, shkruan IndeksOnline

Anglia nesër (2 qershor) luan miqësoren e parë para Kampionatit Europian. Ana e Gareth Southgate do të luaj kundër Austrisë dhe më 6 qershor kundër Rumanisë.

Në EURO20, Anglia do të luajë me Kroacinë, Skocinë dhe me Republikën e Çekisë./IndeksOnline/

Burimi nga Indeksonline