July 30, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Lingard si Andi Zeqiri, nuk e marrin me vete në EURO20!

1 min read

11:24 / E Martë, 01 Qershor 2021 / G. T.

Jesse Lingard nuk do të jetë në listën e Gareth Southgate për Kampionatin Europian EURO20.

‘Tre Luanët’ kanë shfaqur listën me 33 lojtarë për miqësoret para Kampionatit Europian, por ajo do të shkurtohet në 26, shkruan IndeksOnline

Emri i parë që do të largohet nga lista e gjerë, pritet të jetë ai i Jesse Lingard – kështu shkruan ‘The Athletic’.

28-vjeçari u huazua nga Manchester Unitedi në Ëest Ham duke bërë paraqitje fantastike në këtë gjysmë-sezon. Ai bëri 16 paraqitje dhe shënoi 9 gola.

Futbollisti tjetër që dyshohet se do të ‘merret’ me vete në EURO, është ai i Trent-Arnold, pasi Gareth Southgate preferon Reece James, Kyle Walker dhe Trippier./IndeksOnline/

Burimi nga Indeksonline