September 20, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Barcelona synon edhe transferimin e Laportes nga Man City – Telegrafi

1 min read

Mbrojtësi i Manchester Cityt, Eymeric Laporte është emri i fundit që ka përfunduar në radarin e klubit katalunas, Barcelona.

Drejtuesit e klubit nga Camp Nou e kanë nisur furishëm afatin kalimtar të verës, duke kryer tashmë disa transferime.

Barcelona ka transferuar si lojtar të lirë dyshen e Cityt, Sergio Aguero dhe Eric Garcia, ndërsa së fundmi edhe Emerson nga Real Betis.

Megjithatë, këta nuk do të jenë emrat e vetëm që pëlqehen dhe mund të luajnë në sezonin e ri te Barcelona.

Lexo po ashtu:

Sipas gazetës Mundo Deportivo, mbrojtësi i Cityt, Laporte, gjithashtu ka përfunduar në radarin e Barcelonës.

Qendërmbrojtësi bask i cili bën pjesë në skuadrën e Spanjës për Euro 2020, ka humbur vendin e titullarit në mbrojtjen e klubit nga Etihad dhe mund të largohet. /Telegrafi/

Burimi nga Telegrafi