September 27, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Ndahet nga jeta regjisori i madh, Pirro Mani – Kosova Sot

1 min read

Regjisori i madh shqiptar Pirro Mani është ndarë nga jeta.

Prej vitesh ai jetonte në SHBA, ku edhe ka ndërruar jetë ne moshen 89 vjeçare.

‘Fluturo tashme me enjgjejt babai i Teatrit. Ke sjelle shume gezime ne jeten time. Dhe cfare trishtimi solle sot.

Do te te jem mirenjohes per gjithcka, per dashurine qe me dhe, per trajtimin jo si i dashuri i Joles por si artist dhe koleg.

Madheshtia jote nuk ka fund! Ashtu si nuk do kete kurre fund vepra dhe pasuria qe na le! Qofsh i parajses babi Piro!’, shkruan Elton Deda në Facebook.

(Kosova Sot Online)

Burimi i lajmit: Kosova Sot