September 20, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Përkujtohet sot emblema kinematografike, Bekim Fehmiu

1 min read

Ministria e Kulturës,
Rinisë dhe Sportit në nderim të figurës së Bekim Fehmiut, emblemës
kinematografike të Kosovës, organizon sot një ceremoni përkujtimore, shkruan
Gazeta Sinjali.

Ceremonia përkujtimore mbahet me rastin e 85 vjetorit të
lindjes së aktorit.

Kjo ceremoni do të mbahet në objektin e Kino Armatës në Prishtinë në orën 17:30./ Gazeta Sinjali/

Burimi i lajmit: Gazeta Sinjali