June 20, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Debati për dialogun, deputetët shkojnë në pauzë – KosovaPress

1 min read

Pas debatit rreth katër orësh për dialogun Kosovë-Serbi, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë shkuar në pauzë deri në orën 15:30.

[embedded content]

Të zgjedhurit e popullit pritet të vazhdojnë raundin e dytë të diskutimeve për dialogun dhe ecurinë e deritanishme të tij.

Ky debat është thirrur me kërkesë të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, derisa ai të martën e javës së ardhshme do të ketë takimin e parë me presidentin serb, Aleksandër Vuçiq, në kuadër të rifillimit të dialogut.

Burimi i lajmit: Kosova Press

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *