September 20, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

‘Euro 2020’ nis me 16 mijë spektatorë, 7 mijë do të jenë italianë – GazetaBlic

1 min read

Emocionet e Kampionatit Evropian do të fillojnë sot.

Turqi – Itali, është ndeshja hapëse e Kampionatit Europian të Futbollit, i cili do të nis mbrëmjen e së premtes në orën 21:00 dhe do të luhet në stadiumin “Olimpico” të Romës.

Ceremonia hapëse e Euro 2020 do të nisë që në orën 19:00, ndërsa mësohet se të pranishëm në stadium do të jenë 16 mijë spektatorë nga të cilët do të jenë 7 mijë italianë, 3 mijë shtetas turq, ndërsa 6 mijë nga shtete të tjera.

Ndeshja Turqi – Itali do të luhet në kuadër të grupit A të “Euro 2020”

Burimi i lajmit: Gazeta Blic