September 20, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Fantastike: Në këtë stadium të EURO2020 tifozët do të mund të hyjnë pa test PCR – GazetaBlic

1 min read

16,000 tifozë që do të ndjekin katër ndeshjet e UEFA EURO 2020 në stadiumin La Cartuja, nuk do të kenë nevojë për analiza të antigjenit ose PCR për të hyrë në stadiuum, raportoi Ministria e Shëndetësisë e Spanjës.

Në llogarinë në Twitter, Ministria informon se “në situatën aktuale epidemiologjike”, “nuk kërkon kryerjen e një testi antigjeni ose PCR për ata që ndjekin EURO2020 në La Cartuja Stadium në Sevilje”.

Ndeshjet e caktuara për në Sevilla janë tre nga Spanja në Grupin E: Kundër Suedisë (e hënë, 14 qershor); Polonisë (e shtunë 19 qershor) dhe Sllovakisë (e mërkurë 23 qershor); dhe një në raundin e 16-të (e Dielë 27 qershor).

/GazetaBlic Sport

Burimi i lajmit: Gazeta Blic