June 18, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Formacionet zyrtare, Kosova – Gambia: Challandes i jep debutimin Halimit – Telegrafi

1 min read

Kosova do ta zhvillojë ndeshjen e dytë miqësore në Antalia, ku do të takohet me Gambinë.

Përzgjedhës Bernard Challandes për këtë ndeshje ka zgjedhur të luajë me shumicën e futbollistëve që luajnë në Evropë.

Në portë do të jetë Betim Halimi, që është një debutim për të me fanellën e Kosovës.

Në mbrojtje do të jenë Armend Thaqi,  David Domgjoni, Lavdim Hajruallu dhe Destan Bejselmani.

Mesfusha do të përbëhet nga Florian Loshaj, Donat Rrudhani dhe Eroll Zejnullahu. Sulmi i është besuar treshes Mirlind Daku, Jetmir Topalli dhe Liridon Balaj.

Gambia shihet si një kombëtare solide.


Kosova: Halimi, Thaqi, Domgjoni, Hajrullahu, Bajselmani, Loshaj, Zejnullahu, Balaj, Rrudhani, Topalli, Daku.


/Telegrafi/

Burimi i lajmit: Telegrafi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *