June 20, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Gjykata merr vendim për personin që qëlloi me shpullë Macronin – GazetaBlic

1 min read

Nuk ka zgjatur shumë, por është dënuar menjëherë me 18 muaj burg personi që qëlloi me pëllëmbë presidentin e Francës, Emmanuel Macron.

Gjykata pranoi menjëherë kërkesën e prokurorisë dhe vendosi 4 muaj burg të detyruar dhe 14 me kusht për Damien Tarel, i cili gjatë seancës mohoi se e kishte përgatitur aktin e shëmtuar.

Gjithashtu Tarel nuk mund të marrë detyra publike dhe të mbajë armë për të paktën 5 vjet.

Agresori njihet si aktivist i ekstremit të djathtë dhe anëtar i Jelekverdhëve.

Burimi i lajmit: Gazeta Blic

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *