June 20, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Jan Oblak është zgjedhur lojtari i vitit në La Liga

1 min read

Jan Oblak është zgjedhur lojtari i vitit në La Ligën spanjolle, transmeton Insajderi.

Kjo pas paraqitjeve dinjitoze të sllovenit me Atletico Madridit, dhe triumfit në ligë.

Oblak zhvillojë 46 paraqitje me Atleticon këtë sezon, duke mbajtur 20 herë portën e paprekur.

28 vjeçari është pjesë e “El Colchoneros” që nga viti 2014, ku u transferua nga Benfica për 16 milionë euro./insajderi.com

Burimi i lajmit: Gazeta Online Insader

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *