June 20, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Jose Mourinho ‘këshillon’ Southgate për formacionin ndaj Kroacisë – GazetaBlic

1 min read

Jose Mourinho ka zbuluar se ai do të linte Marcus Rashford dhe Raheem Sterling jashtë formacionit startues në ndeshjen ndaj Kroacisë nëse do ishte selektori i Anglisë.

Kroacia do të luajë ndeshjen e parë të saj të dielën ndaj Kroacisë, shkruan GazetaBlic Sport.

Kundërshtarët e tjerë të “Tre Launëve” në grupin D janë Republika Çeke dhe Skocia.

Kurse “Special One” i cili ka kaluar shumë vite në Premierligën angleze ka thënë se ai do të linte dy yjet angleze si Rashford dhe Sterling jashtë formacionit startues nëse do ishte në vend të Southgate.

Unë do të luaja me Foden Mount dhe Grealish mbrapa Harry Kane, i cili mendoj se është i padiskutueshëm në formacionin bazë të Anglisë“.

/GazetaBlic Sport/

Burimi i lajmit: Gazeta Blic

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *