June 20, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Kështu duket modelja Adriana Lima në të 40-at (FOTO)

1 min read

Supermodelja Adriana Lima, e njohur më së shumti si engjëlli i Victoria’s Secret dhe fushatat e saj të reklamave me profil të lartë, mbush 40 vjeçare këtë të shtunë. E lindur në Brazil në 12 korrik 1981, modelja hyri në gara të profilit të lartë të modelimit në kohën kur ishte një adoleshente e re, duke nënshkruar me Agjencinë e Modelimit Elite pasi u zhvendos në Neë York në moshën 16 vjeç.

Lima filloi modelimin për markën luksoze të brendshme Victoria’s Secret në 1999, duke u bërë engjëll i pasarelës një vit më pas,duke modeluar në   New York, Cannes dhe Paris, Shanghai dhe London, gjithashtu ishte figurë e Armani, Guess, Mossimo dhe më shumë, ka qenë modeli zyrtar për Maybelline, raporton AP, transmeton Klankosova.tv .

Ajo ishte gjithashtu një producente ekzekutive e konkursit të shfaqjeve të realitetit “American Beauty Star” në 2017. Lima u rendit nga Forbes si një nga supermodelet më të paguara në botë në 2006 – duke u bërë e dyta më e paguara në 2015, me fitime të raportuara prej $ 10.5 milion . Ylli aktualisht ka 12.9 milion ndjekës në Instagram nga e gjithë bota.

Burimi i lajmit: Klan Kosova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *