June 20, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Kurti bën homazhe për nder të aktivistit Arbënor Dehari

1 min read

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me deputetë, ministra e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, kanë bërë homazhe në 7 vjetorin e ndarjes nga jeta të aktivistit, Arbënor Dehari.

Në njoftimin e bërë nga Lëvizja Vetëvendosje, thuhet se “Arbënori ka qenë dhe është frymëzim jo vetëm për aktivistët e Lëvizjes tonë, por për të gjithë ata që refuzojnë të nënshtrohen e me vullnet të fuqishëm përfshihen nëpër beteja për më shumë drejtësi e barazi shoqërore”.

“Abënori ishte shembull i aktivistit punëtor e modest. Ai bënte bashkë teorinë dhe praktikën, kishte thellësi politike e prirje të madhe organizative”, thuhet në njoftimin e LVV-së.

May be an image of one or more people, people standing and outdoors

May be an image of 5 people, people standing and outdoors

Burimi i lajmit: Klan Kosova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *