September 27, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Turqi – Itali, maçoku parashikon fituesin e ndeshjes së parë të Kampionatit Evropian – GazetaBlic

1 min read

Ndeshja në mes Italisë dhe Turqisë do të jetë ndeshja hapëse e Kampionatit Evropian. 

Akili, një maçok i cili jeton në kopshtin e Muzeut të famshëm të Hermitazhit në Shën Petersburg, filloi parashikimin për ndeshjet e këtij Evropiani, shkruan GazetaBlic Sport.

Para ndeshjes shumë të pritur Itali-Turqi, maçoku preferoi Italinë në tryezë me dy pjata të ngjashjme me ushqim mace dhe një flamur të vendeve për t’u takuar.

Akili hëngri ushqimin në pjatë me flamurin italian dhe parashikoi që nikoqiri do të fitonte ndeshjen.

Burimi i lajmit: Gazeta Blic