August 1, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

As për BMW nuk do të jetë gjithçka më njëjtë – Kosova Sot

1 min read

BMW ka kthyer një faqe të re në historinë e saj me lansimin e modelit të parë elektrik me distinktivin “M”.

BMW i4 M50 bazohet në sedanin elektrik i4 dhe për të justifikuar statusin dhe reputacionin që shkronja M nuk mbart me vete, makina ka performancën më të lartë të siguruar nga një motor elektrik me 544 kuaj fuqi (400 kW) dhe 795 Nm çift rrotullues,

Në krahasim me i4 të rregullt, M50 mori detaje të stilit sportiv në pjesën e jashtme, ndërsa pjesa e brendshme dominohet nga ekranet digjitale deri në 10,4 “dhe 14,7”.

Sidoqoftë, kabina e pasagjerëve është zbukuruar me një karakter të vërtetë drejtues.

Për shembull, sediljet janë nga modelet M3 dhe M4.

(Kosova Sot Online)

Burimi i lajmit: Kosova Sot