September 27, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Lista me lojtarët që kanë arritur shpejtësinë më të madhe deri tani në Euro 2020 – GazetaBlic

1 min read

Mbrojtësi italian, Leonardo Spinazzola, është lojtari që ka arritur shpejtësinë më të madhe deri më tani në Kampionatin Evropian “Euro 2020”.

Faqja zyrtare e Kampionatit Evropian “Euro 2020“, ka publikuar listën e lojtarëve që kanë arritur shpejtësinë më të madhe në këto ndeshje të zhvilluara në “Euro 2020“, shkruan GazetaBlic Sport.

Spinazzola i prin listës me shpejtësinë më të lartë të arritur prej 33.8 km/h, ndërsa pas tij është Daniel James me 33.5 km/h.

I treti në këtë listë është ylli anglez, Raheem Sterling me 33.1 km/h, ndërsa listën e mbyllin Embolo dhe Lorenzo me 32.8 përkatësisht 32.6 km/h.

/GazetaBlic Sport/

Burimi i lajmit: Gazeta Blic