July 23, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

David Guetta shet këngët e tij për një shumë 9-shifrore – KOHA.net

1 min read

David Guetta, producent prapa hiteve si “Titanium”, “I Got A Feeling” dhe “Hey Mama”, i ka shitur katalogun e tij kompanisë Warner Music për një shumë prej nëntë shifrash.

Ylli francez bëri rreth 100 milion dollarë në marrëveshje, i cili gjithashtu mbulon regjistrimet e tij të ardhshme, i thanë burime BBC-së.

Guetta është një nga figurat më të mëdha në muzikën pop dhe vallëzim të shekullit 21.

52-vjeçari ka bashkëpunuar me këngëtarë të famshëm të tjerë, si Rihanna, Bruno Mars, Justin Bieber, Nicki Minaj, Sia, etj.

Ai e filloi karrierën si DJ në Paris dhe Ibiza, për t’u bërë në një nga më të famshmit në botë.

Burimi nga Koha Ditore