July 23, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Diell dhe rritje e ndjeshme temperaturash në Shqipëri – Telegrafi

1 min read

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të ndjeshme ku do të variojnë: në zonat malore, nga 13 gradë Celsius në 24 gradë Celsius, në zonat e ulëta nga 20 gradë Celsius në 31 gradë Celsius dhe në zonat bregdetare nga 23 gradë Celsius në 33 gradë Celsius

Era do të jetë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë. /Telegrafi/

Burimi i lajmit: Telegrafi