September 23, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Formacionet e mundshme, Anglia – Skocia

1 min read

09:33 / E Premte, 18 Qershor 2021 / G. T.

Sonte zhvillohet ndeshja mes Kombëtares së Anglisë dhe asaj të Skocisë, një derbi britanik në EURO20.

Takimi luhet në stadiumin e madh londinez, ‘Wembley’ nga ora 21:00, shkruan IndeksOnline

Anglia në xhiron e parë arriti fitore minimale 1 me 0 kundër Kroacisë, duke arkëtuar tre pikët e para në këtë Kampionat Europian.

Kurse, Skocia është pa pikë pas humbjes nga Kombëtarja e Çekisë.

Formacionet e mundshme:

Anglia: Pickford; James, Stones, Mings, Chilwell; Phillips, Rice, Mount; Foden, Kane, Sancho.

Skocia: Marshall; Hendry, Hanley, Tierney; Forrest, McGinn, McTominay, Armstrong, Robertson; Dykes, Adams.

Parashikimi: Anglia 2-1 Skocia

Burimi nga Indeksonline