July 23, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Milani dhe Interi në ‘luftë’ për Calhanoglun dhe Zaccagnin – Telegrafi

1 min read

Milani po shikon mesfushorin e Hellas Verona, Mattia Zaccagni, pas raporteve që agjenti i Hakan Calhanoglu i ofroi atij Interit.

Situata e Calhanoglu mbetet e pasigurt, pasi kontrata e tij me Rossonerët do të skadojë më 30 qershor dhe ai nuk ka rënë dakord për një zgjatje kontrate.

Megjithatë, ai gjithashtu deri më tani ka dështuar të gjejë një klub tjetër të gatshëm të paguajë 6 milionë euro pagë sezonale.

Sipas mediumit Calciomercato.com, agjenti i Calhanoglut madje u përpoq t’i ofrojë Interit reprezentuesin e Turqisë, por edhe ata nuk janë të gatshëm të paguajnë këtë pagë.

Ndërkohë, të dy gjigantët e San Siros janë vendosur të ndeshen për një objektiv tjetër, pasi Sky Sport Italia raporton se Milani tani po shikon mesfushorin e Verona Zaccagni.

26-vjeçari ka kohë që është lidhur me Interin dhe kontrata e tij aktuale me Hellas pritet të skadojë në qershor të 2022. /Telegrafi/

Burimi nga Telegrafi