July 23, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Vuçiq falënderon ushtarët dhe policët serbë: E kanë mbrojtur Kosovën – Sinjali

1 min read

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se i falënderon të gjithë ushtarët dhe policët që sipas tij e kanë “mbrojtur” Kosovën, përcjell Gazeta Sinjali.

Ai tha se nuk i vie turp t’i falënderonte ata, duke shtuar se një gjë të tillë nuk e kanë bërë udhëheqësit e tjerë të Serbisë.

Kreu i shtetit serb këtë e deklaroi në ceremoninë e shënimit të Ditës së Policisë në Serbi.

Faleminderit gjithë policëve e ushtarëve që e kanë mbrojtur tokën tonë Kosovën. Mua nuk më vie turp të iu falënderoj për dallim nga pushtetarët tjerë qe i kishte Serbia”, ka thënë ai. /Gazeta Sinjali/

Burimi i lajmit: Gazeta Sinjali