July 30, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Apple planifikon tabletin më të madh në histori – Kosova Sot

1 min read

Gjiganti teknologjik, Apple, është duke menduar ta sjellë tabletin iPad me ekranin më të madh ndonjëherë.

Siç raporton “Bloomberg”, kompania e njohur amerikane po mendon ta lansojë tabletin me ekran rreth 16-inç, për t’ia dhenë madhësinë sikur të laptopëve MacBook.

Kjo është me madhësi sikur të një rrote të veturave. Gjenerata aktuale e iPad Pro ka ekran 11 dhe 12.9-inç.

(Kosova Sot Online)

Burimi i lajmit: Kosova Sot

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *