September 23, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Drita kualifikohet në rrethin e dytë të Europa Conference League

1 min read

Nënkampionia e Kosovës në futboll, Drita nga Gjilani është kualifikuar në raundin e dytë të Europa Conference League, pasi e mposhti në të dyja ndeshjet skuadrën e Deçiq me rezultat 2-1 në ndeshjen e parë dhe sonte me rezultat 0-1.

Pjesa e parë përfundoi me rezultat 0-1, kurse në pjesën e dytë skuadra gjilanase ishte me e mirë dhe arriti të shënon golin e fitores në minutën e 84-të, Astrit Fazliu harkoi bukur, kurse me kokë shënoi Ardijan Cuculi për rezultatin 0-1.

Në rrethin e dytë, Drita do të takohet me skuadrën e Feyenoord.

/Epoka e re/

Burimi i lajmit: Epoka e Re