July 23, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Paralajmërohet bllokimi i rrugës për Rugovë, shkak aksionet kundër ndërtimit të staneve – Sinjali

1 min read

Fshatrat e Rugovës kohëve të fundit janë vizituar disa herë nga Policia dhe inspektorët për shkak të ndërtimeve të staneve, shkruan Gazeta Sinjali.

Këto veprime kanë shkaktuar pakënaqësi te banorët e zonës, të cilët kanë paralajmëruar bllokim të rrugës.

Për këtë arsye, Sinjali mëson se disa  banorë kanë planifikuar që një pjesë e rrugës në fshatin Shtupeq i Madh të jetë e bllokuar gjatë ditës së premte.

Sinjali do të ju mbajë të informuar për detajet e këtij planifikimi.

/GazetaSinjali/

Burimi i lajmit: Gazeta Sinjali

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *