23 Tetor, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Vrasja në Gadime të Ulët, dyshohet për të lënduar – arrestohet një person si i dyshuar kryesor | FM Images

1 min read

Një person dyshohet se ka vdekur si dhe disa të tjerë janë lënduar pas një mosmarrëveshje në Gadime të Ulët të Lipjanit, sonte rreth orës 22:00 të mbrëmjes.

Këtë për klankosova.tv. e bëri të ditur Agron Borovci, zëdhënës për media në Qendrën e Policisë së Kosovës në Prishtinë.

Ai ka thënë se policia ka arrestuar edhe një të dyshuar si dhe ka sekuestruar një armë që dyshohet të jetë arma e përdorur në rast.

“Rreth orës 22:00, policia ka marrë informatën për një vrasje të ndodhur ne rrugën ” 6 Maji ” në fshatin Gadime në Lipjan. Menjëherë pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes duke ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme që konsistojnë në hetimin e rrethanave që karakterizojnë ngjarjen”.

“Nga informacionet e para janë ngritur dyshimet se një mosmarrëveshje mes disa personash ka rezultuar me vrasje të një personi, ndërkohë që dyshohet edhe për disa të lënduar. Policia ka arrestuar një person si të dyshuarin kryesor si dhe ka sekuestruar një armë që dyshohet të jetë arma e përdorur në rast. Aktualisht po vijon faza fillestare e ndërmarrjes së veprimeve hetimore dhe atyre të ekzaminimit të vendngjarjes në funksion të ndriçimit të plotë të këtij rasti”,ka thënë Borovci.

Burimi i lajmit: FMImeges.net