September 27, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Zyrtare: Dortmundi konfirmon transferimin e Malen – Sinjali

1 min read

Borussia Dortmund ka zyrtarizuar futbollistin më të ri të tyre Donyell Malen, shkruan Sinjali Sport.

Zieverdhët kanë njoftuar përmes rrjeteve sociale për transferimin e ish yllit të PSV-së.

Malen i bashkohet
skuadrës gjermane si zëvendësues i Jadon Sanchos, që u larguar drejt Manchester
United.

Sulmuesi holandez
ka nënshkruar kontratë me Dortmundin, që do ta mbajë deri në verën e vitit
2026.

22-vjeçari me PSV zhvilloi 81 ndeshje, duke realizuar 40 gola dhe 14 asistime. /GazetaSinjaliSporti/

Gazeta Sinjali