September 27, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Kurti në mbledhje të Qeverisë: Do të qëndrojmë pranë bashkatdhetarëve – Sinjali

1 min read

Kryeministri i vendit Albin Kurti, sot ka nisur mbledhjen e Qeverisë duke shprehur mirënjohje për shtetin e Kroacisë që u ka dal në ndihmë të lënduarve në aksidentin që ndodhi të dielën.

Kurti u ka shprehur ngushëllime të gjithë familjarëve të të
vdekurve dhe ka thënë se do të qëndrojnë pranë bashkatdhetarëve.

U shpreh ngushëllime
për viktimat. U shpreh mirënjohje Kroacisë për ndihmën e dhënë. Qeveria do tu
qëndrojë me bashkatdhetarët”.

Aksidenti tragjik i autobusit nga Kosova, që po udhëtonte nga Frankfurti për në Prishtinë pësoi aksident ku 10 persona humbën jetën dhe mbi 40 të tjerë u lënduan.

/GazetaSinjali/

Gazeta Sinjali