September 27, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Loriana Kuka debuton nesër në Olimpiadë, në këtë orë fillon sfidën e parë – Sinjali

1 min read

Pas dy medaljeve të arta në xhudo, Kosova nesër synon edhe një tjetër, në po të njëjtin sport.

Loriana Kuka
garon nesër në orët e para të mëngjesit në kategorinë -78 kg, transmeton
Sinjali Sport.

Lufta e saj
pritet të fillojë diku rreth orës 04:30.

Ajo ka kaluar pa
luftë në raundin e parë si medaliste e bronztë e botës në kategorinë -78 kg.

Ajo në luftën e dytë përballet me fituesen e duelit mes Marie Branser (Kongo) dhe Aleksandra Babintseva (Rusi). /Gazeta Sinjali Sporti/

Gazeta Sinjali