September 23, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Borë e rrallë në Brazil, pas valës së të ftohtit – KOHA.net

1 min read

Një valë e të ftohtit të ashpër ka nxitur të enjten të reshura të rralla të borës në Brazilin jugor.

Kompania e parashikimit të motit “Somar Metereologia” ka bërë të ditur se mbi 20 qytete në shtetin Rio Grade do Sul janë mbërthyer nga fenomeni.

Disa madje janë goditur nga temperaturat nën zero gradë Celsius.

Temperaturat parashihet që ta vazhdojnë shtegun e rënies, duke nxitur potencialisht të reshura të reja bore edhe në shtetet e tjera, si Parana dhe Santa Catarina.

KOHA.net