September 23, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Katër të vdekur nga zjarri në qytetin bregdetar të Turqisë – Sinjali

1 min read

Katër persona kanë humbur jetën dhe 122 të tjerë janë prekur nga zjarret në Manavgat të Turqisë.

Ndërkaq, 58 persona të tjerë janë duke u trajtuar ende.

Përpjekjet për të vënë nën kontroll zjarrin po vazhdojnë me 1,832 personel, 3 avionë, 29 helikopterë dhe 458 makina zjarrfikëse, raportojnë mediat turke.

Turqia po lufton me zjarret që kanë shpërthyer në 41 zona të ndryshme kohët e fundit, 31 prej tyre janë vënë nën kontroll.

/GazetaSinjali/

Gazeta Sinjali