September 23, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Russell Westbrook, basketbollisti më i ri i Lakers – Sinjali

1 min read

Russell Westbrook i bashkohet Los Angeles Lakers, shkruan Sinjali Sport.

Një nga fundorët më të mirë në histori të
basketbollit amerikan NBA, Russell Westbrooki, ka ndryshuar përsëri skuadër.

Westbrooki i bashkohet gjigantëve nga Hollywoodi,
LA Lakers.

Makina e triple-double u shkëmbye nga Washington Wizards së bashku me dy zgjedhje të draftit të vitit 2024 dhe 2028 për Kyle Kuzman, Kentavious Caldwell-Pope, Montrezl Harrell dhe zgjedhjen e 22 të draftit të sivjetmë.

Russ në Lakers do luajë përkrah yjeve LeBron James dhe Anthony Davis, që synim kanë titullin e kampionit. /GazetaSinjaliSporti/

Gazeta Sinjali