September 20, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

2 tërmete godasin veriun e Shqipërisë – Sinjali

1 min read

Gjatë orëve të hershme të mëngjesit Veriu i Shqipërisë është goditur nga 2 tërmete, shkruan Gazeta Sinjali

Lëkundja e parë është ndjerë rreth orës 04: 20 dhe kishin
magnitudë 4.1. Sipas EMSC tërmeti ka pasur epiqendrën 12 km në veri të Koplikut
si dhe thellësi prej 10 km.

Ndërkaq lëkundja e dytë janë ndjerë rreth orës 04:40 me një magnitudë më të ulët, 3.4 të shkallës Rihter. Kjo lëkundje është matur 102 km në perëndim të Prizrenit.

Deri tani, nuk ka informacione për dëme në njerëz apo materiale në zonat ku janë ndjerë lëkundjet e tërmetit./GazetaSinjali/

Gazeta Sinjali

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *