September 23, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Vuçiqi reagon pas paralajmërimeve të Kurtit për reciprocitet – KOHA.net

1 min read

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i ka quajtur irracionale paralajmërimet e kryeministrit Albin Kurti, se Kosova do të vendosë reciprocitet ndaj Serbisë.

Kurti pas takimit të martën me kancelaren gjermane Angela Merkel në Tiranë, tha se Serbia nuk po respekton marrëveshjet dhe se reciprociteti do të vendoset se nuk bën ndryshe.

Vuçiq, sot gjatë një vizitë që i bëri bazës ushtarake në Ushqe afër Beogradit, proklamoi Serbinë si “vend neutral ushtarak dhe të paqes”.

“Të ndikoni në veprime irracionale është e pamundur. Nuk mund të ndryshoni asgjë”, tha Vuçiq kur u pyet për paralajmërimet e Kurtit për reciprocitet, përcjell Kossev.

KOHA.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *