23 Tetor, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Mot i ndryshueshëm në javën e fundit të shtatorit – KOHA.net

1 min read

Java e fundit e muajit shtator do të vijojë me kushte të ndryshueshme meteorologjike, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Sipas IHMK-së, gjatë javës që jen do të ketë vranësira të dendura, derisa nga e marta do krijohen kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

“Reshjet do të vazhdojnë kohë pas kohe deri ditën e premte me intensitet të ndryshueshëm, ku më pas do të ketë ngritje të lehta të temperaturave”, thuhet tutje në njoftim.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-28 gradë.

“Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-8m/s.”

KOHA.net

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *