23 Tetor, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Napoli vazhdon ecurinë e fitoreve, mposhtë Cagliarin/ Rrahmani mban portën e paprekur – Sinjali

1 min read

Napoli luajti ndeshjen e xhiros së gjashtë në shtëpi ndaj Cagliarit, shkruan Sinjali Sport.

Blutë mposhtën në “Diego Armando Maradona”
skuadrën e Cagliarit me rezultat të pastër 2-0.

Dyshja sulmuese, Victor Osimhen dhe Lorenzo
Insigne që po kalojnë në formë të jashtëzakonshme, realizuan golat.

Vendasit po kalojnë formën jetësore, ku janë
ekipi i vetëm në Serie A me të gjitha fitore në këtë edicion me 18 pikë, derisa
mysafirët kanë vetëm dy pikë në pozitën e 19-të.

Në këtë takim nga fillimi deri në fund luajti përsëri mbrojtësi kosovar, Amir Rrahmani, i cili duket se ia ka zënë vendin Manolas. /Gazeta Sinjali Sporti/

Gazeta Sinjali

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *