23 Tetor, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Fillojnë reshjet e borës në këtë qytet të Kosovës – Sinjali

1 min read

Kanë filluar reshjet e bores në Restelicë të Dragashit, gjatë orëve të mbrëmjes së sotme, shkruan Gazeta Sinjali.

Gjatë ditës së enjte parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiut, të cilat në disa zona pritet të përzihen apo shëndrrohen në ato të borës.

Meteo Kosova ka parashikuar se nesër në ultësira të caktuara të Kosovës pritet që të bie borë, teksa është paralajmëruar se në viset malore, trashësia e borës mund të arrijë mbi 20 centimetra.

Temperaturat do të sillen në mes të 2 dhe 8 gradë celsius./GazetaSinjali/

Gazeta Sinjali

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *