December 8, 2021

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Kosova mund t’ia shohë shumë hairin qeverisë së re gjermane | FM Images

1 min read

Kur më 4 prill Vjosa Osmani u zgjodh presidente e Kosovës një urim vinte nga Berlini.

Politikanja e partisë së gjelbër të Gjermanisë, Annalena Baerbock uroi kosovarët për e për lajmin e madh siç e quante ajo.

Gjashtë muaj pas, Baerbock është vetë në qendër të vëmendjes.

Ish-kandidatja për kancelare sipas gazetave më të mëdha gjermane, pritet të jetë ministre e punëve të jashtme, njofton Klan Kosova.

Të gjelbërve u takon ky post në ndarjen e pushtetit të marrëveshjes së koalicionit që u arrit të mërkurën mes tyre, social demokratëve e demokratëve të lirë FDP, me kancelar Olaf Scholz.

Zyrtarisht Baerbock ende nuk është vënë në postin e kryediplomates në Berlin.

Një bashkëpartiake e saj thotë se 41 vjeçarja do e kryente këtë punë shkëlqyeshëm.

This post was published on 2021-11-25 7:46 pm

FM IMAGES

FM IMAGES ALBANIA – Publikon fotografi, satire, aktua;itet, politikë, dokumenta historike, foto të personaliteteve historike, politike dhe kulturore, foto nga Lufta e I dhe II Botërore, foto të qyteteve, dhe ngjarjeve historike.
Copyright © 2021 FMimages®, All Rights Reserved.

FM Images

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *