December 8, 2021

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

52 të vdekur dhe 35 të zhdukur nga zjarri në një minierë në Siberi – Sinjali

1 min read

Mediat botërore raportojnë për të paktën 52 persona të vdekur dhe 35 të zhdukur si pasojë e një zjarri që  shpërtheu në një minierë qymyri në pjesën ruse të Siberisë.

Mes të zhdukurve dyshohet se nuk ka të mbijetuar në minierën Listvyazhnaya, ku ndodhi ngjarja tragjike.

Në momntin kur ndodhi tragjedia, në minierë dyshohet se ishin  rreth 285 persona.

/GazetaSinjali/

Gazeta Sinjali

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *