“Populli i Kosovës nuk do t’ju harrojë kurrë”, publikohet fotografi e vjetër e Bob Dole me flamurin kuq e zi – Sinjali

Ish-senatori amerikan, Bob Dole, miku i madh i Kosovës, ka vdekur sot në mëngjes në moshën 98-vjeçare, derisa ishte në gjumë.

Se miqësia e tij me shqiptarët ishte e kamotshme, dëshmohet edhe në një fotografi me ngjyra bardhë e zi ku është i pranishëm Dole dhe ka në duar flamurin kuq e zi.

Fotografia u publikua nga redaktori i gazetës shqiptare në New York “Illyria”, Ruben Avxhiu në Twitter.

/GazetaSinjali/

Gazeta Sinjali