January 27, 2022

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Shah mat ndaj Berishës?!/ Më 9 dhjetor Escobar takohet në Tiranë me Ramën dhe Bashën | FM Images

1 min read

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor Gabriel Escobar pritet të vizitojë Shqipërinë rreth datës 9 Dhjetor. Nga sa mësohet ai ka në axhendë takime me krerët e partive politike në vend.

Nuk dihet nëse në fokus do të jetë situata politike në vend e veçanërisht në Partinë Demokratike, duke qenë se vizita përkon vetëm dy ditë para zhvillimit të Kuvendit Kombëtar të thirrur nga ish-kryedemokrati Sali Berisha që do të pasohet më pas nga ai i kreut të PD Lulzim Basha.

Lexo Edhe:
Pas shpalljes non grata, SHBA është distancuar nga Sali Berisha. Ambasadorja e SHBA Yuri Kim në vendin tonë ka deklaruar se në rast se ai vjen në krye të PD, Amerika do i shkëpusë marrëdhëniet me këtë parti, ku tha me fjalë të tjera se as kafe nuk do të pinte.

This post was published on 2021-12-05 9:38 pm

FM IMAGES

FM IMAGES ALBANIA – Publikon fotografi, satire, aktua;itet, politikë, dokumenta historike, foto të personaliteteve historike, politike dhe kulturore, foto nga Lufta e I dhe II Botërore, foto të qyteteve, dhe ngjarjeve historike.
Copyright © 2021 FMimages®, All Rights Reserved.

FM Images