Kelmendi e pakënaqur me garën e fundit: Karrierën e mbylla në mënyrën më të keqe – Sinjali

Medalistja e artë olimpike, Majlinda Kelmendi ka folur për garën e fundit të të karrierës së saj si xhudiste.

Kelmendi tha se karrierën në aspektin sportive e ka mbyllur në mënyrën më të keqe, e që thotë, se nuk e ka merituar të ndodhte kështu.

Ajo tha se në vitin e fundit nuk është ndjerë mirë dhe për shkak të lëndimeve ka qenë e lodhur fizikisht dhe psiçikisht, gjë që kanë ndikuar në paraqitjen e saj në lojërat olimpike në Tokio.

“Ka kohë që e kom mendu. Viti i fundit ka qenë i vështirë për mu. Në janar të këtij viti, i kam thënë Tonit që s’po du me garu mo, s’po ndihna mirë. Arsyeja kryesore kanë qenë lëndimet. Jam lodh shumë fizikisht dhe psiçikisht. Unë e kom ditë që lojërat olimpike në Tokio kanë me qenë gara e fundit dhe ashtu ka ndodhë”, tha Kelmendi në emisionin “Pressing” në T7.

Xhudistja e Artë tha se ceremonia e mbrëmshme ku u nderua me urdhërin “Shote Galica” e ka bërë të ndihet jashtëzakonisht mirë.

“Ceromonia e mbrëmshme ka qenë jashtëzakonisht e mirë, presidentja Osmani më ka nderuar shumë. Karrierën në aspektin sportive, unë personalisht mendoj që e kom mbyll në mënyrën më të keqe të mundshme dhe s’e kom meritu me ndodh ashtu. Me shku në lojëra olimpike si një garues me potenciale që me shku deri në finale dhe me ra në xhiro të parë, ndihesh shumë keq. Në anën tjetër, çmimi dhe nderimi që ma ka dhënë presidetja më ka bërë të ndihem jashtëzakonisht mirë”, shtoi ajo. /Gazeta Sinjali Sporti/

Gazeta Sinjali