January 27, 2022

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Dortmundi e mposhtë Freiburgun, Haaland ylli i ndeshjes – Sinjali

1 min read

Borussia Dortmund e ka mposhtur thellë Freiburgun në kuadër të Bundesligës. Gjatë këtij takimi u shënuan katër gola, të katërtit nga Dortmundi, shkruan Sinjali Sport.

Dy nga golat i shënoi Erling Haaland, ndërsa dy të tjerët Meunier.

Meunier i shënoi golat brenda 29 minutave, e Haaland golin e parë e shënoi në fund të pjesës së parë dhe tjetrin në minutën e 75-të.

Më pas, në fund të pjesës së parë Haaland realizoi golin e tretë për vendasit.

Golin e fundit në favor të Dormundit e shënoi Dahoud.

Ndërsa golin e vetëm nga mysafirët e shënoi Demirovic, në minutën e 61-të.

Pas këtij takimi, Dormund radhitet i dyti, me tri pikë më pak se Bayerni.

/Gazeta Sinjali Sporti/

Gazeta Sinjali

Leave a Reply

Your email address will not be published.